Konum : Anasayfa Kombi Kombi Bakım Hizmetleri

Kombi Bakımı Profesyonel Yetkili Bakım Servis Merkezi

Kombi Bakım KampanyaPERİYODİK KOMBİ BAKIMI

Ev, iş yeri v.b. yerlerin ısınmasında kullanılan cihazları uzun süredir çalıştırılmadığından, kontrol ve bakım yapmadan önce çalıştırılması cihazın performansını ve ömrünü olumsuz yönde etkileyebilir. Cihazı çalıştırılmadan önce cihazın ve tesisatının kontrolü yapıldıktan sonra cihazı devreye alınması önerilir. Bunun nedeni cihazın verimli çalışması, performansını koruması, yakıt tasarrufu, oluşabilecek arızaları önceden tespit etme ve bu arızalardan kaynaklanan tamir masraflarını ortadan kaldırmak olarak sıralanabilir.

Neden Önemlidir?
Karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı, kış gelmeden doğalgazlı cihazların periyodik bakımları ile baca temizliklerinin yaptırılması gerektiğidir. doğalgazla çalışan kombi ve şofben gibi cihazların periyodik yapılmaması ve bağlı olduğu bacaların temizlenmemesinin, ölümlere yol açan karbonmonoksit zehirlenmelerine yol açabildiğini belirtti.

NEDEN GEREKLİ

Bacalı cihazlarınıza, yetkili servisinizi çağırarak yaptırın. Cihaz bacalarına kesinlikle aspiratör bacası bağlatmayın. Cihazlarınıza baca sensörü taktırın, çalışır durumda olduğunu kontrol ettirin. Her cihaz ya da malzemenin belli bir kullanım süresi vardır. Örneğin baca fileksleri (cihazı bacaya bağlayan esnek boru), ısınma ve soğumadan dolayı deformasyona uğradığından, bu malzemeleri 2 yılda bir yenileyin. Bacalı cihazınız için gerekli taze hava teminini sağlayan havalandırma yoksa mutlaka taktırın. Bu cihazı gazete, perde ile kesinlikle kapatmayın ve atmosfere direkt açık olmasını sağlayın. Balkonunuzu cam, PVC gibi malzemelerle kapattığınız takdirde, ventilasyonu, atmosfere doğrudan açılacak şekilde monte ettirin. Ters rüzgara karşı bacalarınıza şapka taktırın. Evinizde çürük sarımsağa benzer bir koku hissettiğinizde, ortam dışına çıkarak Alo 187'yi arayın; ekipler gelene kadar doğalgaz vanalarını kapatın, pencereleri açık tutun, herhangi bir yangına yol açmamak için elektrikli hiçbir alete dokunmayın ve ortamda cep telefonu kullanmayın.

Doğalgaz cihazlarının kontrolü:
Doğalgaz cihazlarının kontrolü düzenli olarak yapılması da verimi artırarak önemli oranda tasarruf sağlıyor.
doğalgaz kullanan merkezi sistemlerde hem rahat çalışmayı sağlamak hem daha çok verim almak için sistemin sürekli rejimde çalıştırılması gerektiğini söyledi.
Isıtma sistemlerinin hemen hemen hepsinde don koruması bulunduğunu çok soğuk havalarda don koruma sisteminin aktif olarak çalışabilmesi için gaz vanaları ve elektrik şalterinin açık bırakılması gerektiğine dikkati çekerek, balkona konulan tesisatlarının uygun biçimde izole edilmesi gerektiğini doğal gaz sistemlerinin kontrolü yapılırken de doğal gaz hattında kaçak olup olmadığına, gaz alarm cihazının kalibrasyonuna, baca tıkanıklığına ve prosestatların açma kapama süresine, iyonize ve ateşleme elektrodu kontrolüne, yanma odasının temizliğine, sistemde su yokken genleşme tankı basıncının kontrolüne, doğal gaz hattı ve varsa tesisat hattı filtresinin kontrolüne, gaz valfinin sıcaklığa duyarlı modülasyon ayarına dikkat edilmesi gerektiğini bildirdi.

PROSEDÜR

Giriş:
İşleme başlamadan önce müşteriye cihaz ile ilgili herhangi bir şikayeti olup olmadığı sorulmalıdır.
Müşteri dinlendikten sonra yaz ve kış konumlarında çalıştırılarak, kombinin durumu tüm teknik yönleriyle kontrol edilmelidir. Kombinin etrafında işlem esnasında işlemi engelleyen veya zarar görebilecek eşyalar güvenli bir yere kaldırılmalıdır.
Başlamadan önce herhangi bir kazaya neden vermemek için elektrik gaz ve su kapatılmalıdır.
Alanı kirletmemek amacıyla cihazın altına bez, muşamba serilmelidir.

Hidrolik Kısımların Kontrolü:
İlk önce altındaki tesisat vanaları kapatılmalı, su boşlatma müşürüne uygun hortum takılarak içindeki su en yakın gidere boşaltılmalıdır. Gider yok ise bir kova kullanılmalıdır.
İçindeki su tahliye edildikten sonra genleşme tankının havası kontrol edilmeli, eksik ise (0.9 bar) miktarında tamamlanmalıdır.
Cihaz içindeki su boşaltıldıktan sonra, pompa üzerindeki hava purjörü temizlenmelidir.
Tesisat üzerindeki filtreler temizlenmelidir.
Hidrolik aksamla ilgili işlemler tamamlandıktan sonra kombi 1.5 bar seviyesindde su ile doldurulmalıdır. Cihazın içine yeni doldurulan suyun içindeki havanın atılması için çalıştırılır. Havası atıldıktan sonra tesisat vanaları açılmalıdır.

Gaz Grubunun Bakımı:
Gaz grubunun çıkış kısmındaki vida gevşetilerek, uygun hortumla ölçüm manometresi bağlanır.
Maksimum yükte (test konumunda) çalıştırılarak maksimum yük ayarı, operatör kablosundan bir tanesi çekilerek minumum yük ayarı yapılmalıdır.
Gaz ayarları tamamlandıktan sonra, gaz ölçüm noktası ve bağlantıları test köpüğü veya gaz dedektörü ile kontrol edilmelidir.
Bacalı cihazlarda brülör yüzeyinde ve içinde kurum biriktirmesi olduğundan, brülör sökülerek yüzeyi ince tel fırça ile içi de harbiyle temizlenmelidir. Ateşleme elektrodu da temizlenmelidir.

Mekanik Kısımların Kontrolü:
Cihaz çalışırken fan motorunun sesi dinlenmelidir.
Fan pervanesinin kanatçıklarına toz birikmesinden dolayı balans ayarı bozukluğu oluşabilir ve sesli çalışır. Fan motoru pervanesinin kanatları temizlenmelidir. Ses hala devam ediyorsa fan motoru değiştirilmelidir.
Kombi bakım ve kontrol işlemi bittikten sonra yaz ve kış konumunda test edilir, müşteriye bilgiler verilerek teslim edilmelidir.

Servis Talep Formunu doldurursanız size 24 saat içinde ulaşılacaktır. Formu internet üzerinden doldurabilir veya yazıcıdan çıktı alıp doldurduktan sonra bize fakslayabilirsiniz. Acil durumlarda lütfen kombi bakım servisimize 444 1 156 nolu telefonla ulaşınız. 

Uzman servis aracımız ile İstanbul geneline hizmet vermek için hazırız.

Servis Home Beretta, Airfel, Alarko, Ariston, Baymak, Bosch, Buderus, Demirdöküm, Eca, Ferroli, Wolf, Baxi, Protherm, Arçelik markalarına hizmet vermektedir.

Kombi bakım fiyatları için tıklayınız.

 

 

Kombi Servis Hizmeti

 • Kombi Servisi
 • Kombi Bakımı
     a) Periyodik
     b) Koruyucu
 • Kombi Montajı
     a) Söküm
     b) Demontaj
 • Keşif
     a) Ücretsiz Keşif
     b) Uygun Kapasite Belirleme
     c) Montaj Yeri Planlama
 • Bakım Sözleşmesi
Kombi Bakım Kampanyası
Kombi Montaj Kampanyası

Servis Hizmetleri

Servis HizmetleriAtölyemiz müşterilerine açık olup diledikleri vakit cihazlarını kontrol etmek için ziyaret edebilirler.

7 Gün 24 Saat Hizmet

7 Gün 24 Saat Servis İstanbul geneline haftanın 7 günü uzman eğitimli personeli ile size bir telefon kadar yakın

Hizmet Sanattır

 • TSE Belgeli İstasyonları
 • Eğitimli Teknik Ekip
 • Güleryüzlü Personel
 • Ekonomik Fiyatları
 • Orijinal Yedek Parçalar

Servis Home

İncirli Cd. Alpay İzer Sk. No:4
Bakırköy / İstanbul

 • Tel: (+212) 444 1 156
 • Fax: (+212) 660 69 50
 • E-Mail: servis@servishome.com

A Plus Servis

A Plus hizmetiyle tüm İstanbul genelindeki ilçe ve semtlere beyaz eşya, klima, kombi cihazlarının profesyonel bakım, montaj ve demontaj hizmetleri sunmaktadır.
Orijinal yedek parça ve aksesuarları, ekonomik fiyatları, A plus kampanyaları ve ücretsiz keşif hizmetleriyle profesyonel hizmet.

Satış Sonrası Hizmetleri

Beyaz Eşya Satış Sonrası Hizmetler
Profesyonel beyaz eşya ve ankastre destek
Klima Satış Sonrası Hizmetler
Uzman teknik ekibimiz hizmetinizde
Kombi Satış Sonrası Hizmetler
Ücretsiz keşif ve fiyatlandırma hizmetleri
Servis Home - Satış Sonrası Servis Hizmetleri