Konum : Anasayfa Haberler Kombi Bakımının Önemi

Kombi Bakımının Önemi

Kombi Bakımının ÖnemiTürkiye’de kombi bakımının önemine yeteri kadar dikkat edilmemekte, ev ve işyeri kombi kullanıcıların yüzde 72’si cihazlarını yanlış kullanmaktadır.

Ölümlere kadar varabilecek vahim durumlara sebebiyet vermemek için yılda en az bir kere mutlaka bakım yaptırmak gerekir. Hayati derecede önem arz eden periyodik bakım ise mutlaka işin ehli profesyoneller tarafından uygulanmalıdır. Özellikle bacalı kombi kullanıcılarının yılda bir kez baca temizliğini mutlaka yaptırmaları gerekmektedir.

 • Kombi çalışırken içerisinde sürekli bir yanma meydana geldiğinden bulunduğu ortamda ki oksijeni de tüketirler. Bunun önlemek adına konmuş taze hava girişi bu sebepten dolayı kesinlikle kapatılmamalıdır.
 • Yılda bir kere bakımı yapılmış bir kombiyi doğru kullanmak yakıt sarfiyatını önemli ölçüde düşürmektedir. Doğru kullanım için cihaz ayar sıcaklığı değil oda sıcaklığı önemlidir. Normal bir oda sıcaklığı ortalama 20 derece kabul edilir. Burada dikkat edilmesi gereken oda sıcaklığımızı 20 derecede tutabilmek için kombi sıcaklığının 50 ila 60 derece arasında çalışması gerektiğidir. 60 derece üzerinde kullanılan cihaz fazla yakıt harcamaktadır. Oda sıcaklığını sürekli 20 derecede tutabilmek için küçük ayarlar yapmalıyız. Bu değerin üzerindeki her 1 derece ısı artışı yakıt tüketiminde % 6’lık bir artışa neden olmaktadır.
 • Yakıt tasarrufu yapabilmenin bir değil yolu da sürekli kombiyi açıp kapamamaktan geçer. Düşük sıcaklıkta sürekli çalıştığında her zaman daha az yakıt tüketir.
 • Maksimum verim alabilmemiz cihazın sağlıklı çalışması gerekir. Buda ancak düzenli balkım yapılması ile mümkün olmaktadır.
 • Merkezi oda termostatları sistemi uygulanmış ev ve işyerlerinde, sıcaklık sürekli termostat tarafından kontrol edildiğinden yakıt tüketiminde ciddi tasarruflar sağlanmaktadır. Aynı zamanda konforu da birlikte getiren bu sistem çok kısa zamanda kendini amorti edebilmektedir.
 • Termostatik radyatör vanası ayarlanan sıcaklığa ulaştığında su akışını kestiklerinden dolayı gereksiz enerji tüketimini önleyen bir cihazdır. Termostatik vana kullanımını önemli tasarruf araçlarından biridir.
 • Diğer bir tasarruf sağlayan konu ise yoğuşmalı kombi kullanımıdır. Bu tip olanlarda 50 derece altındaki kullanımlarda geleneksel olanlara göre yüzde 15-20 oranında yüksek verimle çalışır.
 

Haberler

Beyaz Eşya Bakım Önerileri

Dayanıklı tüketim malları olan beyaz eşyalar her ne kadar üretim aşamasında uzun yıllar sorunsuz olarak çalışabilmesi...


Bakımsız Klima Hasta Ediyor

Yedi Kule Göğüs Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi klimadan kaynaklanan solunum rahatsızlığı nedeniyle hastaneye...


Klima Kullanımı İle İlgili Emniyet Tedbirleri

Yılın her günü dilediğiniz an yaşam alanlarınızı iklimlendirebilme imkanı sağlayan klimalarınızı kullanırken...


Kombi Bakımının Önemi

Türkiye’de kombi bakımının önemine yeteri kadar dikkat edilmemekte, ev ve işyeri kombi kullanıcıların yüzde 72’si cihazlarını yanlış kullanmaktadır...Servis Hizmetleri

Servis HizmetleriAtölyemiz müşterilerine açık olup diledikleri vakit cihazlarını kontrol etmek için ziyaret edebilirler.

7 Gün 24 Saat Hizmet

7 Gün 24 Saat Servis İstanbul geneline haftanın 7 günü uzman eğitimli personeli ile size bir telefon kadar yakın

Hizmet Sanattır

 • TSE Belgeli İstasyonları
 • Eğitimli Teknik Ekip
 • Güleryüzlü Personel
 • Ekonomik Fiyatları
 • Orijinal Yedek Parçalar

Servis Home

İncirli Cd. Alpay İzer Sk. No:4
Bakırköy / İstanbul

 • Tel: (+212) 444 1 156
 • Fax: (+212) 660 69 50
 • E-Mail: servis@servishome.com

A Plus Servis

A Plus hizmetiyle tüm İstanbul genelindeki ilçe ve semtlere beyaz eşya, klima, kombi cihazlarının profesyonel bakım, montaj ve demontaj hizmetleri sunmaktadır.
Orijinal yedek parça ve aksesuarları, ekonomik fiyatları, A plus kampanyaları ve ücretsiz keşif hizmetleriyle profesyonel hizmet.

Satış Sonrası Hizmetleri

Beyaz Eşya Satış Sonrası Hizmetler
Profesyonel beyaz eşya ve ankastre destek
Klima Satış Sonrası Hizmetler
Uzman teknik ekibimiz hizmetinizde
Kombi Satış Sonrası Hizmetler
Ücretsiz keşif ve fiyatlandırma hizmetleri
Servis Home - Satış Sonrası Servis Hizmetleri